
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 8.2 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±0.5 pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| rohs status | Compliant |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01898
Ext.Price$0.01898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01898 | $0.01898 |
| 10 | $0.00949 | $0.09490 |
| 50 | $0.00730 | $0.36500 |
| 100 | $0.00657 | $0.65700 |
| 500 | $0.00592 | $2.96000 |
| 1000 | $0.00529 | $5.29000 |
| 3000 | $0.00473 | $14.19000 |
| 5000 | $0.00423 | $21.15000 |
| 10000 | $0.00378 | $37.80000 |
| 30000 | $0.00337 | $101.10000 |
